Etykiety

akty prawne (8) badania okresowe (1) bezpieczna wymiana i eksploatacja butli gazowej (1) bhp (8) budowa wózka (3) Caterpillar (1) cv (2) CV operatora wózka (2) decyzje eksploatacji (3) dokumentacj suwnicy (1) dokumentacja podestu (1) dokumentacja wózka widłowego (6) doświadczenia (1) DTR (1) dziennik ustaw (6) dźwig samochodowy (1) ergonomia (1) firma w Łodzi (2) hds (2) historia bhp (1) historia wózki widłowe (1) imienne zezwolenia na wózki widłowe (1) instalacja gazowa w wózkach widłowych (1) instrukcja (1) instruktor (2) inwestycje (1) jak napisac dobre CV (2) JCB (1) konferencje (2) konserwacja (6) konserwacja gaśnic (2) konserwacja HDSÓW (2) konserwacja wózka (5) konserwator (4) konserwator gaśnic (2) koparko-spycharki (1) kurs na HDS a (1) kurs na podesty (2) kurs na suwnice (1) kurs na wózek widłowy (7) kurs obsługi piły (1) kurs pilarza (1) kursy na podnośniki koszowe (1) kwalifikacje (4) Linde (1) logistyka (3) logistyka magazynowa (1) LPG (1) ładowarka jednonaczyniowa (1) ładowarka teleskopowa (2) ładowarki (1) Łódź (1) magazyn (6) magzyny (1) mechanika (2) nowoczesny magazyn (2) określanie resursu (2) operator klaus (1) operator wózka widłowego (4) OTC wózka jezdniowego (1) podest (1) podział uprawnień (3) pomiary elektryczne (1) praca (3) praca dla operatorów wózków widłowych (1) praca na magazynach (2) praca na wózku widłowym (6) praca w Łodzi (1) propan- butan (1) PRZEGLĄDY OKRESOWE URZĄDZEŃ (2) przepisy (7) przepisy BHP. BHP (3) przepisy UDT (11) resurs (2) rodzaje napędów (1) rodzje wózków (1) spycharki (1) spytania na egzamin UDT (1) StarTech (2) suwnica (2) szkolenia dla strażaków (1) sztaplarki (2) szukanie pracy (1) technologia wózki (5) trendy (1) typy wózków (1) UDT (16) uprawnienia (8) uprawnienia na dźwigi (1) UPRAWNIENIA NA PODESTY (1) uprawnienia na suwnice (1) UPRAWNIENIA NA WÓZKI WIDŁOWE (5) uprawnienia na żurawie (1) uprawnienia UDT (9) urząd dozoru technicznego (8) urządzenia do odzyskiwania par paliw (1) urządzenia transportu bliskiego (9) ustawy (12) UTB (7) uzupełnianie kwalifikacji UDT (1) wielozadaniowy nośnik osprzętu (1) wózek (9) wózek jezdniowy (1) wózek jezdniowy podnośnikowy (10) wózek widłowy (13) wózki widłowe (3) wydarzenia (1) wypadki (2) zmiany (3) żuraw (1) żuraw stacjonarny (1) żuraw wieżowy (1)

niedziela, 28 czerwca 2015

Podstawowe zasady przy tworzeniu CV Część 1 : Najczęściej popełniane błędy.

Porady"Jak napisać dobre CV i dosatać pracę?" dla operatorów UTB, magazynierów i każdego kto szuka pracy.

Jak napisać dobre CV? Jakie są najczęściej popełniane błędy przy pisaniu życiorysu? Co zrobić aby pracodawca przeczytał akurat naszą aplikację? Co wyszczególnić, a co ukryć?
Podpowiadamy na podstawie życiowych doświadczeń rekruterów, pracowników i pracodawców. Przeczytaj nasze podstawowe zasady przy tworzeniu CV i sprawdź ile ty popełniłeś z wymienionych błędów.

Aplikujecie na stanowisko operatora wózka widłowego, magazyniera, asystentki, czy kierownika? Zastanawiacie się jak stworzyć poprawne CV? W internecie można znaleźć wiele porad w tym temacie. Postaram się wytłumaczyć bazując na własnym doświadczeniu, jakie błędy popełnia się przy pisaniu CV i co zrobić, żeby napisać dobrą, skondensowaną aplikację na konkretne stanowisko. Zajmowałem się rekrutowaniem ludzi na stanowiska operatora wózka widłowego, przeglądałem setki CV i wyjaśnię co dyskwalifikowało kandydata w kilka sekund. Po najczęściej występujących błędach przy tworzeniu życiorysu zamieszczę wpis z podstawowymi zasadami, którymi należy się kierować, aby nasza aplikacja przykuła oko i w drugiej kolejności nie rozczarowała pracodawcy.Najpierw jednak przeczytajcie czego warto unikać by nie stracić w oczach potencjalnego pracodawcy. 


Najczęstsze błędy przy pisaniu CV


 1. Opisowy życiorys - zbyt długie CV
  Wyobraźcie sobie, że napływa do was około 300 CV, które musicie przejrzeć i wybrać kilka osób na rozmowę o pracę. Automatycznie zostaną odrzucone życiorysy, które są napisane na kilka stron. Dlaczego takie CV nie jest atrakcyjne dla pracodawcy? Gdyby każda aplikacja zajmowała około 3 stron i pomnożymy ją przez 300 złożonych otrzymujemy aż 900 stron! Ile czasu trzeba by było poświęcić na przeczytanie wszystkich takich rozbudowanych CV? Pamiętajmy, że pracodawca czy rekruter też jest człowiekiem i ma inne obowiązki, z pewnością znajdzie innych potencjalnych pracowników, którzy potrafią zainteresować ich konkretnymi informacjami na jednej kartce papieru.W kolejnej części cyklu pokażemy jak napisać skondensowane CV i czym się kierować przy eliminacji pewnych informacji.
 1. Nieprofesjonalne zdjęcie w CV

  Przeglądając setki CV rekruter ma chwilę by podjąć decyzję czy nasza aplikacja przechodzi do kolejnego etapu rekrutacji. Zdjęcie do CV powinno być profesjonalne, wyraźne i oficjalne. Można dobrać takie, które pasuje do danej pracy, ale nie przesadzajmy.
   Wyobraźcie sobie sytuację gdy pierwsze co wam się rzuca w oczy to zdjęcie kandydata zrobione na pogrzebie, bądź na wakacjach w stroju kąpielowym ... Na pewno są lepsze sposoby na przykucie uwagi rekrutera.
 1. Błędy ortograficzne i bałagan w sformatowaniu życiorysu
  Czytając CV w którym pojawia się błąd za błędem pracodawca wystawia negatywną ocenę autorowi. Podobnie rzecz ma się z sformatowaniem aplikacji. Inne czcionki, pogrubienia, różna wielkość pisma, poprzesuwane punkty. Takie błędy rażą i sprawiają, że życiorys nieprzyjemnie się czyta. Poza tym zatrudniający przypisze nam cechy osoby niedbałej i mało skrupulatnej. Jeżeli mamy problemy z ortografią powinniśmy dać nasze CV komuś do sprawdzenia. Pewna osoba powiedziała mi kiedyś, że jeżeli ktoś nie nauczy się poprawnie pisać nie nauczy się też dobrze pracować.
 2. Zaskakujące adresy e-mail
  Przeglądam sobie CV i stwierdzam, że dany kandydat spełnia moje oczekiwania. Sprawdzam w jaki sposób mogę się z nim skontaktować. Spoglądam na maila a tu niespodzianka! Maile typu tarzan@gmail.com , czacha@wp.pl , wiecznadepresja@wp.pl , sadamhusain@gmail.com, słodkajolka86@gmail.com i podobne lepiej zachować dla kumpli z siłowni lub klubu piłkarskiego.
  Sami sobie odpowiedzcie czy chcielibyście skontaktować się w sprawie poważnej oferty pracy z kimś kto ma taki mail.
 3. Kompetencje miękkie zamiast konkretów
  W CV trzeba się skoncentrować na swoich mocnych stronach. W umiejętnościach wpisać zakres swoich kwalifikacji, ładnie wyszczególnić każdy kurs, który się ukończyło. Niektórzy natomiast poświęcają czas by wpisywać rzeczy, które rekrutera w ogóle nie interesują np. lubię się uczyć, radzę sobie ze stresem, interesuje się wycieczkami , chodzę na mecze piłkarskie itd. Cechy typu rzetelność, uczciwość, odporność na stres nie są mierzalne i równie dobrze możemy wpisać : będę najlepszym pracownikiem jakiego pan miał, jestem najpiękniejszą kobietą na świecie. Takie stwierdzenia pokazują, że wypisane przez nas doświadczenie i konkretne umiejętności nie są wystarczające do zdobycia tej pracy i chcemy na siłę coś ukryć lub co gorsza poszerzyć zakres naszych kwalifikacji. Lepiej konkretniej a mniej. Lanie wody możemy zostawić na pisanie prac zaliczeniowych na studia.
 4. Zbyt dobry dobór kwalifikacji do stanowiska!
  W CV trzeba pokazać swoje mocne strony, ale jednak nie przesadzić! Oczywiście jeśli coś jest nie prawdą to tego nie piszemy. Jeśli znamy język angielski słabo, a napiszemy że posługujemy się nim zaawansowanie na pewno prędzej czy później zostanie to zweryfikowane. Musimy jednak uważać też z naszymi prawdziwymi osiągnięciami! Przykładowo: mam doświadczenie na stanowisku kierownika, skończyłem 3 kierunki studiów, znam 7 języków ale z jakiegoś powodu aplikuję na stanowisko magazyniera. Jeżeli mi zależy na tym by dostać taką pracę muszę kilka zalet ukryć, bo osoba która ma mnie zatrudnić (rekruter, kierownik) będzie musiała liczyć się z tym, że docelowo chodzi mi o jej stanowisko .… Oczywiście działa to też w drugą stronę : jeżeli większość czasu pracuje na produkcji nie ma sensu aplikować na stanowisko dyrektora orlenu!
 5. Nieodpowiednie CV na nieodpowiednie stanowisko
  Aplikujemy na magazyniera, a w naszym życiorysie na przemian z magazynowymi
  wymieniamy kursy kulinarne i stanowiska pracy na kuchni. Jeśli mamy co wpisać ograniczmy się tematycznie do stanowiska, które chcemy otrzymać. Kierownika magazynu raczej nie interesuje twój kurs przygotowania sushi. Oczywiście jeśli mieliśmy tylko dwie prace w życiu, lepiej wpisać obie, żeby pokazać, że mamy jakiekolwiek doświadczenia jako pracownik. Także w sytuacji, kiedy aplikujemy do jakieś kreatywnej pracy można wspomnieć o czymś ciekawym co naszym zdaniem jest warte pokazania. Przykładowo zależy nam na pracy kierownika zespołu reklamy i PR – w umiejętności dodatkowe możemy wpisać kurs fotografii, czy kurs skakania ze spadochronem (pracodawca szuka osób przebojowych i kreatywnych). Na pewno jednak bezpieczniej jest zrezygnować z wpisywania kursu stylizacji paznokci czy tańca brzucha gdy aplikujemy na kierowniczkę banku.
 6. Zbyt wiele stanowisk pracy
  Jeżeli macie dużo miejsc zatrudnienia, wypisujcie sobie te stanowiska które są najbardziej zbliżone do danego miejsca pracy, jeżeli ktoś zobaczy CV z 35 miejscami pracy nie zadzwoni bo wie, że na nie na długo pozyska pracownika.
 7. Brak klauzuli
  Na końcu każdego CV powinno się zgodnie z rozporządzeniem umieścić klauzulę, która wyraża zgodę na przetwarzanie danych. Nawet jeżeli CV stworzone jest perfekcyjnie, rekruter nie ma prawa go przeczytać bez załączonej zgody .
 8. Format CV
  Wysyłając CV mailem zapiszcie je w odpowiednim formacie np. pdf lub jpg.
I na koniec: pamiętajcie, że w dobie internetu na każde stanowisko spływa mnóstwo aplikacji. Moja porada: jeżeli wam zależy na pracy wykonajcie wysiłek i dostarczcie CV osobiście. Zawsze przeglądałem najpierw te które miałem na biurku i jak tam nic nie znalazłem otwierałem skrzynkę by przeanalizować resztę. Powodzenia w składaniu aplikacji!

W kolejnej części cyklu kilka zasad jak POZYTYWNIE przykuć uwagę potencjalnego pracodawcy swoim CV.

2 komentarze:

 1. Najlepsze CV magazyniera to takie, które zawiera same potrzebne informacje. Tutaj https://cvwork.pl/kategoria/cv-magazynier/ opisane zostało także to, że tworząc cv magazyniera musimy zwrócić uwagę na kursy i szkolenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super artykuł! Ja polecam ten tekst, w którym przedstawione są popularne błędy w CV

  OdpowiedzUsuń