Etykiety

akty prawne (8) badania okresowe (1) bezpieczna wymiana i eksploatacja butli gazowej (1) bhp (8) budowa wózka (3) Caterpillar (1) cv (2) CV operatora wózka (2) decyzje eksploatacji (3) dokumentacj suwnicy (1) dokumentacja podestu (1) dokumentacja wózka widłowego (6) doświadczenia (1) DTR (1) dziennik ustaw (6) dźwig samochodowy (1) ergonomia (1) firma w Łodzi (2) hds (2) historia bhp (1) historia wózki widłowe (1) imienne zezwolenia na wózki widłowe (1) instalacja gazowa w wózkach widłowych (1) instrukcja (1) instruktor (2) inwestycje (1) jak napisac dobre CV (2) JCB (1) konferencje (2) konserwacja (6) konserwacja gaśnic (2) konserwacja HDSÓW (2) konserwacja wózka (5) konserwator (4) konserwator gaśnic (2) koparko-spycharki (1) kurs na HDS a (1) kurs na podesty (2) kurs na suwnice (1) kurs na wózek widłowy (7) kurs obsługi piły (1) kurs pilarza (1) kursy na podnośniki koszowe (1) kwalifikacje (4) Linde (1) logistyka (3) logistyka magazynowa (1) LPG (1) ładowarka jednonaczyniowa (1) ładowarka teleskopowa (2) ładowarki (1) Łódź (1) magazyn (6) magzyny (1) mechanika (2) nowoczesny magazyn (2) określanie resursu (2) operator klaus (1) operator wózka widłowego (4) OTC wózka jezdniowego (1) podest (1) podział uprawnień (3) pomiary elektryczne (1) praca (3) praca dla operatorów wózków widłowych (1) praca na magazynach (2) praca na wózku widłowym (6) praca w Łodzi (1) propan- butan (1) PRZEGLĄDY OKRESOWE URZĄDZEŃ (2) przepisy (7) przepisy BHP. BHP (3) przepisy UDT (11) resurs (2) rodzaje napędów (1) rodzje wózków (1) spycharki (1) spytania na egzamin UDT (1) StarTech (2) suwnica (2) szkolenia dla strażaków (1) sztaplarki (2) szukanie pracy (1) technologia wózki (5) trendy (1) typy wózków (1) UDT (16) uprawnienia (8) uprawnienia na dźwigi (1) UPRAWNIENIA NA PODESTY (1) uprawnienia na suwnice (1) UPRAWNIENIA NA WÓZKI WIDŁOWE (5) uprawnienia na żurawie (1) uprawnienia UDT (9) urząd dozoru technicznego (8) urządzenia do odzyskiwania par paliw (1) urządzenia transportu bliskiego (9) ustawy (12) UTB (7) uzupełnianie kwalifikacji UDT (1) wielozadaniowy nośnik osprzętu (1) wózek (9) wózek jezdniowy (1) wózek jezdniowy podnośnikowy (10) wózek widłowy (13) wózki widłowe (3) wydarzenia (1) wypadki (2) zmiany (3) żuraw (1) żuraw stacjonarny (1) żuraw wieżowy (1)

środa, 30 września 2015

Jak napisać dobre CV? - przykładowe CV operatora wózka widłowego

Jak napisać dobre CV do pracy operatora wózka widłowego czy innego urządzenia magazynowego?

Kilka porad dla naszych kursantów, przyszłych operatorów urządzeń transportu bliskiego, bhpowców, budowlańców i wszystkich szukających pracy.


Jak napisać dobre CV – co zrobić, żeby nasze CV przykuwało oko rekrutującego, pozytywnie zaskoczyło czy po prostu pokazało nas jako solidną, kompetentną osobę na dane stanowisko? Co umieścić w danej aplikacji, co ukryć i co napisać jeśli nie mamy doświadczenia zawodowego?
Po pierwszej części artykułu "Podstawowe zasady przy tworzeniu CV- najczęściej popełniane błędy" publikujemy kilka porad jak doszlifować swoje Ciriculum Vitae.

CV musi być albo proste i solidne albo zaskakujące- wszystko zależy od stanowiska na jakie
aplikujemy. W obu przypadkach ważne jest by zawierało spójny wizerunek kandydata odpowiadający zapotrzebowaniu rekrutującego i było czytelne. 
Od czego zacząć?


Wybór doświadczenia zawodowego i kwalifikacji pod konkretne stanowisko
Jeśli mamy do wyboru sporo pozycji z naszego doświadczenia zawodowego wybieramy konkrety pod dane stanowisko na które aplikujemy. Zbyt długie CV zniechęci przeglądającego, zwłaszcza jeśli składamy ofertę do pracy na wózkach widłowych, suwnicach czy podnośnikach.

Przykład: składamy CV na operatora wózka jezdniowego: pomijamy wykonywane prace jako pracownik biurowy i fakt posiadania dyplomu z technik reklamy i perswacji, ale na pewno umieszczamy zapis o tym, że byliśmy magazynierem, że posiadamy uprawnienia na wózki widłowe.
Jeśli jesteśmy w sytuacji w której nie mamy materiału do selekcji staramy się nasze doświadczenie zaprezentować jako użyteczne w danym fachu.
Przykład: Posiadamy doświadczenie w pracy na targu czy w sklepie odzieżowym. Jeśli nasze CV nie zawiera dużo informacji możemy dopisać zakres obowiązków jaki mieliśmy w poprzedniej pracy pod kątem nowej: wyładunek i załadunek towaru, organizacja transportu, zarządzanie towarem. Naszym zdaniem lepiej pomijać zalety w stylu: punktualność, miła aparycja, pracowitość. Tego oczekuje każdy pracodawca i nie są to cechy, które nas wyróżniają. Lepiej rozszerzyć swoje CV o zakres obowiązków ubrany w profesjonalne słownictwo. Można prześledzić ogłoszenia o pracę i przy formułowaniu zdobytych umiejętności zainspirować się kolumną wymagane. W pracach dla operatorów wózka widłowego w kolumnie wymagane znajdziemy między innymi: pełną dyspozycyjność, gotowość do pracy w trybie zmianowym, zdolności manualne i techniczne, uprawnienia do kierowania wózkami widłowymi UDT ( tutaj mile widziane moga być dodatkowe uprawnienia do wymiany i eksploatacji butli gazowej LPG i dowymiany baterii trakcyjnej w wózkach elektrycznych uprawnienia elektryczne SEP do 1kv- oba szkolenia nie kosztują dużo, a rozszerzają nasze kwalifikacje).

Obecnie sytuacja na rynku pracy zmienia się na korzyść pracownika. Prześledziliśmy wiele aktualnych ogłoszeń dla wózkowych i przy większości aplikacji nie jest wymagane doświadczenie. Dobra wiadomość dla przyszłych operatorów urządeń transportu bliskiego, że wielu pracodawców oferuje też większą pensję niż minimalna na początek dla osób bez doświadczenia.

Wygląd CV
Przy sporządzaniu CV ważne jest nie tylko to co umieścimy w nim ale i to w jakiej formie przedstawimy nasze umiejętności. Formę warto dostosować do odpowiedniego stanowiska. Grafik komputerowy czy designer mogą pozwolić sobie na fantazyjne i zaskakujące formy. Przy kandydaturze na opearatora wózka widłowego czy podestu ruchomego warto trzymać się tradycyjnych, przejrzystych i minimalistycznych styli. Dobrze zredagowane CV powinno zawierać :
 • Wypisane dane aplikującego na stanowisko ( nie zapomnijmy o mailu i numerze telefonu)
 • Wyraźny podział na sekcje np. za pomocą pogrubionych tytułów : dane adresowe, doświadczenie zawodowe, wykształcenie, umiejętności lub kwalifikacje, ewentualnie zainteresowania
 • W sekcjach kandydat powinien umieścić najlepiej w punktach konkretne umiejętności ( np. obsługa i konserwacja wózków widłowych) kwalifikacje (np. uprawnienia UDT IWJO na wózki podnośnikowe w tym wysokiego składowania) czy wydarzenia ( np. skończenie szkoły podstawowej)
 • Klauzule o przetwarzaniu danych osobowych na dole strony
 • U góry, w prawym rogu można umiescić naszą profesjonalnie wykonaną fotografię ( na pewno nie wyciętą połowę naszego ciała ze zdjęcia z wakacji nad morzem ;))
 • Profesjonalny mail kontaktowy.
  Poprawne formy: w.stankiewicz@gmail.com , beatawładysławowska@onet.pl;
Należy pamiętać by podawać przedziały czasowe naszych doświdczeń zawodowych, nie powtarzać się i nie wydłużać na siłę naszych umiejętności. Lepiej wpisać konkrety. Jeśli nie mamy konkretów, wpiszmy kompetencje miękkie, ale ubrane w profesjonalne słownictwo: zamiast łatwo się uczę lepiej brzmi gotowość do nauki i rozszeszania kwalifikacji; zamiast jestem pracowity wpiszmy gotowość do podjęcia pracy zmianowej, gotowośc do rozszerzenia obowiązków.

Warto też poprawić CV pod kątem konkretnego ogłoszenia o pracę i umiejętności wypisanych przez pracodawcę w sekcji Wymagane.

Zbyt krótkie CV może nie wyglądać profesjonalnie, ale naszym zdaniem w przypadku pracy dla operatora wózka widłowego, suwnicy czy podestu lepiej wysłać, krótkie konkretne CV z wymaganymi umiejętnościami lub uprawnieniami niż długi i gęsy życiorys w którym gdzieś tam zaplącze się nasze pozwolenie na prace na wózkach. Zwłaszcza, że obecnie w ogłoszeniach większość rekrutujących nie wymaga doświadczenia.

Rekrutujący, często zmęczony przeglądaniem ton CV o różnych gabarytach na pewno zwróci uwagę na CV konkretne, ładnie i starannie przygotowane, po prostu zwięzłe i czytelne, pasujące do danego stanowiska. Obecnie operatorzy wózków widłowych mają ułatwione zadanie. Sekcja wymagania przy rekrutacji na takie stanowiska obejmuje: posiadanie uprawnień UDT na wózki widłowe ( I WJO lub IIWJO), chęć do pracy, gotowość do pracy w sytemie zmianowym, wykształcenie podstawowe, dyspozycyjność.

Ofert do pracy na wózek widłowy jest bardzo dużo począwszy od pracy operatora wózka podnośnikowego w Łodzi po oferty pracy za granicą w Niemczech czy Norwegii. Wystarczy w google wpisać praca peratora wózka widłowego i wyświetlają nam się najnowsze oferty pracy na wózek widłowy. Zapotrzebowanie jest naprawdę spore.

Przykładowe CV na kandydata do pracy jako operator wózków widłowych z kabiną unoszoną wraz z operatoremSzymon Kowalski
Ul. Brukowa 23 m 1
91-347 Łódź
Tel. 737- 466- 997
Adres e-mail : skowalski@gmail.comWykształcenie:
2011 - 2015 Technikum mechaniczne

Wybrane doświadczenie zawodowe:
II 2013- III 2015 Isopak : Operator wózków widłowych
VII2012 - XII 2012 A.Ziarko : Kierowca/ Magazynier
III 2012- XII 2012 U.P.S: Magazynier / Operator wózka widłowego

Kwalifikacje:
- Prawo jazdy kategorie : A ,B,C
- Wózki jezdniowe podnośnikowe w tym specjalizowane: I W.J.O.
 • Ze zmiennym wysięgiem (ładowarka teleskopowa)
 • Z operatorem podnoszonym razem z ładunkiem
- Operator podestów ruchomych: wolnobieżne, samojezdne, I P
- Operator żurawie przenośne (hds), samojezdne, II Ż
  - Operator suwnic sterowanych z poziomu roboczego II S
- Operator dźwignik przemysłowy, burta samowyładowcza
- Uprawnienia SEP grupy G1 D i E do 1kv

Zainteresowania:
  - Mechanika, BHP , U.T.B
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 VIII 1997 r.Dz. U. nr 133 poz. 883 z poźn. zm.


Przykładowe CV na kandydata do pracy jako operator wózków widłowych dla osoby z minimalnym doświadczeniem i kwalifikacjamiSzymon Kowalski
Ul. Brukowa 23 m 1
91-347 Łódź
Tel. 737- 466- 997
Adres e-mail : skowalski@gmail.com
Wykształcenie:
2011 - 2015 Technikum mechaniczne

Wybrane doświadczenie zawodowe:


II 2013- III 2015 Hurtownia odzieżowa Jarosław Załadunek i rozładunek towaru, organizacja załadunków, rozkładanie towaru
VII2012 - XII 2012 Kierowca samochodu dostawczego HurtDetal Przewóz i rozładunek towaru, 
III 2012- XII 2012 Prace dorywcze na magazynach Segregowanie towaru, eksploatacja urządzęń magazynowych takich jak wózki jezdniowe ręcznie prowadzone

Kwalifikacje:
 • Prawo jazdy kategorie : A ,B
 • Uprawnienia UDT: wózki jezdniowe podnośnikowe IIWJO
 • Uprawnienia SEP grupy G1 D i E do 1kv
 • Znajomość przepisów BHP i elementów ładunkoznastwa
  Oferuję:
 • Gotowość do pracy zmianowej
 • Pełną dyspozycyjność
 • Gotowość do rozszerzania kwalifikacji
Zainteresowania:
  - Mechanika, BHP , U.T.B
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 VIII 1997 r.Dz. U. nr 133 poz. 883 z poźn. zm.

2 komentarze: